Plan zawodów


Chociaż do pierwszych lotów zostało jeszcze kilka dni, dla nas jako organizatorów zawody rozpoczęły się już wczoraj. Od wczorajszego wieczora gościmy w Lesznie kilka osób z Komisji Sportowej wraz z którymi dopinamy ostatnie szczegóły i przygotowujemy się już na przyjazd załóg.


Pierwsze załogi pojawią się już jutro, jednak to dopiero w poniedziałek zaczynamy prawdziwy rollercoaster. Od 9:00 rano odbywać się będzie rejestracja ekip podczas tzw. check-inu. Potrwa kilka godzin, by o 13:00 pilotki spotkały się z dyrektorem sportowym podczas odprawy generalnej, na której zostanie omówiony regulamin oraz szczegóły ustalone przez komisję sportową.

   


O godzinie 16.30 planowany jest "przejazd z palnikami" po ulicach Leszna. Spod hotelu Akwawit wyjedzie kolumna samochodów z rozstawionymi palnikami na przyczepach. Piloci w trakcie podróży będą "zionąć ogniem", jest to popularna w wielu miastach forma pokazu balonowego. Przejedziemy przez wiadukt, Aleje Krasińskiego, ulice Marcinkowskiego i Narutowicza, a stamtąd wjedziemy na Rynek, gdzie o 17.00 odbędzie się krótka ceremonia otwarcia zawodów.

   

Zmagania sportowe ruszą od wtorku i potrwają do soboty. Loty zaplanowano codziennie rano (między 6.00 a 9.00) i po południu (między 16.00 a 19.00). Jak wiedzą wszyscy, którzy śledzą w trakcie zawodów nasz fanpage, są to godziny ruchome.  Start balonów uzależniony jest od warunków atmosferycznych oraz znalezienia dogodnego miejsca startu.

We wtorek o 19.30 na Stadionie Smoczyka odbędzie się wieczorny pokaz balonów otwarty dla publiczności. W tym roku wyjątkowo odbywa się bez dodatkowych atrakcji, z powodów niezależnych od nas. Pokaz jak zawsze uzależniony jest od pogody, która w takich momentach ze względu na bezpieczeństwo musi być bardzo spokojna. 

Od wielu lat jeden lot odbywa się w Dolsku. W tym roku zaplanowany jest na środę wieczór. Piloci spotkają się w Villi Natura, gdzie odbędzie się odprawa do lotu.

   


Ostatni lot zaplanowany jest na sobotni poranek. Żeby zawody balonowe były uznane za rozegrane, należy wykonać przynajmniej dwa loty, w tym trzy konkurencje. W sytuacji, w której warunki atmosferyczne nie pozwoliłyby nam polecieć więcej niż raz, w sobotę po południu odbędzie się lot rezerwowy. Liczymy jednak na to, że pogoda będzie łaskawa, wykonamy większość planowanych lotów i nie będziemy musieli korzystać z terminu rezerwowego.

Zakończenie, ceremonia rozdania nagród oraz dekoracja Mistrzyni Europy odbędzie się w sobotę wieczorem.

Osoby chętne do śledzenia naszych poczynań zapraszamy na nasz fanpage. Staramy się dodawać informacje na bieżąco.

Osoby chcące poznać więcej szczegółów "jak to wygląda od środka" zapraszamy do tego posta.